Proč zachovat Svaz PTP

Proč zachovat Svaz PTP

Český svaz PTP v září odhlasoval, že svoji činnost kvůli pokročilému věku členů ukončí. Plzeňští kolegové se ale rozhodli pokračovat, a to i navzdory datu narození. Zakládají Spolek PTP Plzeň - Západní Čechy.

Jsem rád, že to členové Svazu u nás v oblasti bývalých Západních Čech pojali takhle optimisticky. Mám za to, že rušení svazu pro pokročilý věk členů není rozumné, protože mnozí z těch lidí, které znám, jsou stále velmi aktivní i v osobním životě a tohle je pro ně další aktivita, která jim zpříjemňuje a dává smysl podzimu života. Navíc - jak je již psáno v záhlaví filmu "Černí baroni" - ....všichni jsou na své tehdejší černé výložky právem hrdi - a zachovat Svaz PTP znamená tuto hrdost dále nést. Pro mne je ten Svaz PTP jistým indikátorem toho, že mezi staršími spoluobčany se vyskytují demokraticky myslící síly a že v této skupině obyvatelstva nejde jen o samé zcela nespokojené důchodce, nostalgicky vzpomínající na staré dobré bolševické časy. Doslova bych řekl, že právě lidé, jako "pétépáci" dělají této skupině obyvatel čest.

Tudíž mne velmi těší, že alespoň zde, v našem regionu, zůstane Svaz PTP zachován - a možná se stane příkladem i pro ostatní regiony ve smyslu: "Celostátní rada nějak rozhodla, ale západočeši to nevzdali, tak to také nevzdáme". Osobně nemám rád házení flinty do žita, zde k tomu naštěstí nedošlo, tak přeji našim členům Svazu PTP Plzeňsko mnoho energie a zdraví v dalším životě a záslužné činnosti.


Článek naleznete na http://plzen.idnes.cz/cesky-svaz-ptp-spolek-ptp-plzen-zapadni-cechy-kscm-fwa-/plzen-zpravy.aspx?c=A161110_095559_plzen-zpravy_pp, snímek je ze stejného zdroje.